Warsztaty  „Zarządzanie kreatywnością i procesem twórczym”

 

To połączenie nauki, pracy i podróży w głąb siebie.

 

          Autorski program warsztatów jest wypadkową trzech elementów. Po pierwsze, bogatych doświadczeń w poszukiwaniach artystycznych i intelektualnych.  Po drugie, skutecznej innowacyjności na polu marketingowym i biznesowym. I po trzecie, wiedzy literaturowej na temat kreatywności i twórczości.

 

Dlaczego?

 

          Szkolenie otwiera uczestników na nowy sposób widzenia i wykorzystania swoich możliwości, angażuje ich we własne poszukiwania i wyposaża w  narzędzia pobudzające kreatywność.

Zajęcia dostarczają  uczestnikom przede wszystkim odwagi twórczej i sporej dawki inspiracji. Jednocześnie zwiększają potencjał organizacji, w których  oni funkcjonują.

 

          Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się między innymi:

Jak stworzyć sytuacje sprzyjające powstawaniu nowych pomysłów i co hamuje ten proces?

Jakimi narzędziami można wyzwalać kreatywność i poszukiwania nowych rozwiązań?

 

Jednak podstawowym założeniem jest bardzo intensywne doświadczenie procesu twórczego przez każdego uczestnika.

 

Program:

Dzień 1. Otwórz swój umysł, czyli wyzwalanie kreatywności na poważnie.

Zajęcia odbywają się w sali.

     - Analiza kreatywności i twórczości z psychologicznego i socjologicznego punktu widzenia.

     - Narzędzia wspomagające kreatywność.

     - Ćwiczenia rozwijające różne aspekty kreatywności.

Dzień 2. Obudź w sobie radość, czyli podróż przez proces twórczy.

Zajęcia odbywają się w plenerze i w sali.

     - Poszukiwania i alegorie – zajęcia w plenerze.

     - Połączenia i transformacje – zajęcia w sali.

 

Warsztaty prowadzę razem z Agnieszką Janik:

          Agnieszka Janik. Rocznik 1967. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego   Kenara   w Zakopanem,   oraz projektowanie  ubioru w Akademii  Sztuk Pięknych w Łodzi. Pracowała jako asystentka kostiumografa w filmie, projektowała i szyła ubrania tworząc własne kolekcje. Tworzyła sitodruki, obrazy olejne oraz obrazy na szkle.  Cały czas tworzy anioły, które maluje z pasją.

          Prywatnie osoba uwielbiająca spotkania z drugim człowiekiem i długie rozmowy w kolorowym ogrodzie domu rodzinnego. Lubi dobry film i literaturę. Góralka z tradycyjnej góralskiej rodziny. Pra-pra-dziadek, Wojciech Janik, był rolnikiem, kowalem i pierwszym kościelnym w tak zwanym „Starym Kościele” przy ul. Kościeliskiej. Mieszka w Zakopanem, w domu rodzinnym stojącym również przy ul. Kościeliskiej, który gościł onegdaj Stanisława Witkiewicza, Władysława Matlakowskiego, Leona Wyczółkowskiego, czy Walerego Eljasza Radzikowskiego.

 

Ważne dla uczestnika: Szkolenie odbywa się w grupie maksymalnie 12 osobowej. Większa część warsztatów odbywa się w formie aktywnych zajęć. Uczestnik przywozi na szkolenie ubranie, które może się nieco ubrudzić podczas pracy twórczej. Potrzebne będzie też ubranie turystyczne, a w szczególności: wygodne buty, sandały (ewentualnie klapki) do brodzenia w wodzie, spodnie z możliwością podwinięcia nad kolana, czapka na słońce, parasol, kawałek karimaty do siedzenia na kamieniu, termos oraz niewielki plecak.

Zapewniamy wszystkie materiały i narzędzia potrzebne podczas warsztatów. Każdy uczestnik swoje prace zabiera ze sobą. No w końcu to są jego prace.

 

Miejsce szkolenia: Zakopane.

Grafik szkolenia:

Dzień „0”

Dojazd do pensjonatu w godzinach wieczornych dzień przed szkoleniem. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych. Nie zapewniamy kolacji.

Dzień „1”

Śniadanie, szkolenie, przerwy kawowe, obiad. Wieczorem czas wolny, nie zapewniamy kolacji.

Dzień „2”

Śniadanie, szkolenie, przerwy kawowe, obiad. Wyjazd po szkoleniu około godziny 17.00.

 

Terminy szkoleń zamkniętych ustalane są indywidualnie z klientami.

 

Korespondencję proszę kierować drogą mailową. Adres w zakładce „kontakt”.