Refleksja o odwadze.

 

          Kilka miesięcy temu wpadła mi w ręce pewna książka. Wahałem się, czy ją kupić od razu, czy za miesiąc. Parę razy brałem ją do ręki ale przegrywała z innymi pozycjami. W końcu - kupiłem. Jej tytuł to „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak.” Ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego w 2015 roku. Rzeczywiście niezwyczajne to było życie. Nawet bardzo. A sama książka napisana jest tak, że z dużą czyta się ją przyjemnością.

          No i ta książka skłoniła mnie do zadania sobie i przy okazji Tobie kilku pytań? Czy masz, albo chcesz mieć życie niezwyczajne, ciekawe, pełne? A może chciałeś ale… to było dawno? Czy realizujesz swoje marzenia? Czy masz pracę, którą lubisz i która sprawia ci satysfakcję? Czy realizujesz życiowe cele? Czy pokonujesz przeszkody, czy może zwalają się w stosy przed tobą i zagradzają drogę? Proszę, bądź ze sobą szczery, albo szczera oczywiście. No to jak?  Nikt cię nie słyszy. Tak, czy nie?

 

          Autorka, Anna Kamińska przytacza słowa pani Karoliny Kudlewskiej, która o bohaterce książki powiedziała tak:

„Simonie się udało, miała odwagę realizować swój model życia”.

Kluczowe słowo w tym miejscu to ODWAGA.

Nie jest to oczywiście jedyne słowo jeśli chodzi o motywację. Jednak słowo bardzo ważne. O innych słowach powiem w kolejnych spotkaniach.

 

 

 

Przemysław Spych

październik 2015